Міжнародний день прав людини

14.Гру.2022
Міжнародний день прав людини

День прав людини відзначається 10 грудня – саме в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – епохальний документ, у якому були проголошені невід’ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Декларацію переводять частіше, ніж будь-який інший документ в світі: її текст існує більш ніж на 500 мовах.

КОЖНА ДИТИНА МАЄ ПРАВО:

 1. Кожна дитина має невід’ємне право на життя.
 2. Дитина повинна бути захищена від незаконного зловживання наркотичними засобами та від усіх форм сексуальної експлуатації.
 3. Держава поважає відповідальність права і обов’язки батьків чи членів розширеної сімї.
 4. Дитина має право на захист від економічної експлуатації та від виконання будь-якої роботи, яка може завдати шкоди її життю.
 5. Всі права, передбачені  Конвенцією ООН, за кожною дитиною забезпечуються без будь-якої дискримінації.
 6. Усі діти мають право на повноцінне харчування.
 7. Кожна дитина має право на любов і турботу.
 8. Кожна дитина має право на відпочинок і дозвілля.
 9. Повинно поважатися право дитини на свободу думки, совісті та релігії.
 10. Дитина має право на ім’я і набуття громадянства, а також право знати своїх батьків і право на їх піклування.
 11. Дитина має право на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку.

Сьогодні в ЖЦРД № 69 пройшов тематичний день, що присвячений Міжнародному дню прав людини під час якого  за допомогою цікавих ігор діти дізнались про  свої права. Було проведено конкурс стінних газет на тему ” Знай свої права дитино ”

 

 

 

Галерея зображень
КАТЕГОРІЇ