Безпечне та корисне літо

02.Чер.2021
Безпечне та корисне літо

ЛІТО ПРИЙШЛО! З НИМ МИ ПОВ’ЯЗУЄМО СВОЇ МРІЇ ПРО ВІДПОЧИНОК, ПРО ВИЇЗД НА ПРИРОДУ. ОСОБЛИВО ХОЧЕТЬСЯ ПОРАДУВА­ТИ ЛІТНІМ ВІДПОЧИНКОМ ДІТЕЙ.            

                                  Отже, літнє оздоровлення дітей:

 Інструкція для батьків з охорони життя та здоров’я дітей на літній період

 1. Загальні положення:
 • Дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей
 • Не залишайте дітей без нагляду дорослих.
 • Приводячи дітей до дошкільного закладу батьки повинні передавати дитину вихователеві.
 • Батьки повинні приводити дітей до дошкільного навчального закладу добре вимитими, підстриженими, з обрізаними нігтями, одягненими в чистий одяг.
 • Забороняється доручати забирати дітей з дошкільного закладу братикам, сестричкам яким не виповнилося 18 років, стороннім особам без згоди та попередження батьків, особам в нетверезому стані.
 • Одяг дитини в літній період повинен відповідати сезону та погоді.
 • В літній період голова дитини повинна бути захищена панамою (з натуральних матеріалів: бавовна, льон).
 1. Безпека дорожнього руху:
 • Дотримуйтесь правил дорожнього руху.
 • Не дозволяйте дітям гратися біля проїжджої частини дороги.
 • Якщо ви користуєтесь громадським транспортом, будьте уважні самі та вчить дітей правилам поведінки під час посадки та виходу з транспорту.
 • Не возіть дітей на транспорті не призначеному для цього: скутери, мопеди, мотоцикли.
 • За потреби облаштуйте велосипед спеціальним сидінням для дитини.
 • Під час катання дітей на велосипедах, самокатах вчіть їх правилам велосипедистів, використовуйте тільки велосипедну доріжку, не дозволяйте кататися на проїжджій частині дороги.
 1. Безпека під час перебування на природі:
 • Під час перебування на природі (у лісі, городі) разом з дітьми не збирайте і не вживайте незнайомих ягід, рослин, грибів.
 • Для походу на природу одяг добирайте таким чином, щоб максимально захистити від укусів комах, змій, кліщів.
 • Не залишайте дитину без нагляду біля водойм.
 • Регулюйте перебування дітей під сонцем, щоб запобігти опікам.
 • Не дозволяйте стрибати у воду в неперевірених місцях.
 • Дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.
 • Не дозволяйте запливати на глибину, використовуючи гумові іграшки, матрац.
 • Для купання добирайте місця не засмічені, з твердим дном, без водоростей та мулу.
 • Не допускайте пустощі на воді (не можна зненацька лякати, жартома кликати на допомогу, утримувати одне одного під водою).
 1. Попередження дитячого травматизму під час відпочинку:
 • Не залишайте дітей без нагляду.
 • Перевірте обладнання дитячого майданчика, що запевнитися у відсутності чинників, які можуть причинити травматизм.
 • Вчить дітей правилам користування гойдалкою, каруселлю.
 • Особливо уважно обстежити пісок, у ньому можуть залишитися гострі предмети або скло.
 • Огляньте територію будинку і перевірте відсутність відкритих підвалів, каналізаційних люків, ям, електрощитів.
 • Уникайте контакту дітей з незнайомими тваринами (собаками, котами).
 1. Запобігання кишково-шлункових захворювань та кишковим отруєнням:
 • Не дозволяйте вживати дітям не миті овочі і фрукти, зелень.
 • Ягоди, зелень, фрукти мити проточною водою.
 • Слідкуйте за тим, щоб діти ретельно мили руки з милом після повернення з вулиці, перед їжею.
 • Привчайте дітей дотримуватися правил особистої гігієни.
 • Дітям для пиття давайте кип’ячену воду.
 • Використовуйте в дитячому харчування тільки доброякісні, свіжі продукти.
 • Купуючи продукти в магазині звертайте увагу на термін реалізації.
 • Проводьте боротьбу з комахами, гризунами, які переносять інфекції…

Нехай Ваше літо подарує безліч щасливих миттєвостей!

                           Оздоровлення дітей у дошкільному закладі влітку

За останні роки, як свідчить статистика, загальний стан здоров”я дітей погіршився: збільшилася кількість дітей дошкільного віку з хронічними захворюваннями, хворобами дихальної, ендокринної систем, опорно-рухового апарату, органів травлення. Тому питання оздоровчої роботи з дітьми в дошкільному навчальному закладі є дуже актуальне.
Улітку роботу з дітьми в дошкільному навчальному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначають її основну мету і завдання. Успіх оздоровчої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно і професійно підготувався до неї колектив дошкільного навчального закладу. Організовуючи оздоровчу роботу, слід консолідувати дії педагогічних та медичних працівників задля досягнення єдиної мети – зміцнення здоров’я дітей.
Під час організації оздоровчо-виховної роботи з дітьми педагогічні працівники та медичний персонал нашого дошкільного навчального закладу дотримуються трьох принципів, а саме:
· Комплексність оздоровчо-виховних заходів;
· Системність і послідовність в оздоровленні дітей протягом визначеного періоду;
· Наступність у роботі медичних та педагогічних працівників щодо оздоровлення дітей і контролю за станом їхнього здоров’я.
Важливою складовою цього процесу також є просвітницька робота з батьками, оскільки вони мають знати основні режимні моменти, до яких дитина звикла під час відвідування дошкільного навчального закладу, і дотримуватися їх у дома. Під час підготовки до оздоровчого періоду з’ясовуємо, хто з вихованців проведе все літо чи частину його разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дошкільний навчальний заклад. Батькам таких дітей надаємо консультацію щодо способів загартування дошкільника протягом оздоровчого періоду.

Найкращий час для оздоровлення дітей – це літо. Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм дітей та зміцнюють їхнє здоров’я. Вихователі використовують усі можливості природного середовища. Заняття влаштовують у куточках відпочинку, на травичці. Діти полюбляють казкотерапію, пальчикову гімнастику на свіжому повітрі. Тому діяльність дошкільного навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього відпочинку, закріплення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, художньої тощо.Проведення літнього оздоровлення передбачає розв’язання навчально-виховних завдань, що досягається організацією змістовної діяльності дітей. З метою забезпечення ефективного оздоровлення та повноцінного відпочинку дітей влітку в ЗДО створено належні умови для освітньої, культурно-виховної, фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи під час літнього оздоровлення. Літній період особливо сприятливий для зміцнення здоров’я дітей, їх повноцінного розвитку, початку загартування дитячого організму, як у в повсякденному житті, так і спеціально організованого. Літню роботу з дітьми в дошкільному закладі прийнято називати оздоровчою. Цим визначається її основна мета і завдання. Важливо всесторонньо використати сприятливі для зміцнення здоров’я дітей умови літнього часу і добитися, щоб кожна дитина зміцніла і загартувалася. Успіх літньої роботи визначається перш за все тим, наскільки своєчасно підготувався до неї колектив дошкільного закладу. Дуже важливо при підготовці до літа з’ясувати хто із вихованців проведе все літо чи частину його разом зі своїми батьками і не буде тимчасово відвідувати дитячий садок.

                 Літнє оздоровлення передбачає внесення змін у режим дня дітей

         Основним пунктом в режимі дня є виконання комплексу фізкультурно-оздоровчих заходів: щоденна ранкова гімнастика та гімнастка після сну, фізкультурні заняття, фізкомплекси на прогулянці, прогулянки, розваги, спортивні свята. Цим визначається її основна мета і завдання. Влітку проводяться повітряні ванни, сонячні ванни і загартування водою. Повітряні ванни особливо ефективні, якщо вони проводяться в русі. Щоб діти не втомилися вправи великої рухливості повинні чергуватись із спокійними.

Але слід не забувати, що влітку збільшується ризик: перегрівання, сонячних опіків, зниження апетиту в спекотні дні – ми намагаємося уберегти малят від цього.

«Сонце, повітря та вода – наші найкращі друзі!»

Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм людини, зміцнюють здоров’я та підвищують працездатність. Усі ці фактори використовуються як самостійні заходи загартування дитини.

Організація прогулянок влітку

         Ефективним засобом оздоровлення та фізичного виховання дітей є прогулянки, які організовують на ігрових майданчиках, обладнаних для кожної вікової групи.

         Це час для розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах та видах основних рухів. Активна діяльність на прогулянці (ігри, фізкультурні комплекси, спортивні розваги, спостереження, трудова діяльність тощо) загартовує дітей, розвиває рухи, формує фізичні якості, підвищує життєвий тонус і сприяє всебічному розвитку. Тому в літній період варто забезпечити максимальну тривалість щоденного перебування дітей на свіжому повітрі.

Прогулянку здійснюють за будь-якої погоди за виключенням тих випадків, коли склалися небезпечні умови для її проведення. Літня прогулянка особливо важлива, тому що зі зменшенням навчального навантаження діти мають більше часу для самостійної діяльності. З’являється можливість пограти в улюблені ігри, використовуючи обладнання майданчиків, виносні іграшки та посібники, проявити свою ініціативу та творчі здібності.

         Щоб зробити прогулянку цікавою та змістовною, вихователі ретельно планують її.

         Прогулянки розширюють можливості індивідуальної роботи вихователя з дітьми. Малорухливих дітей варто активізувати, залучати до діяльності, яка сприяє розвитку інтересу до рухливих ігор та вправ, частіше вправляти в тих способах виконання рухів, якими дитина володіє гірше. Активних і рухливих дітей слід переключати на діяльність, яка вимагає точності рухів, уваги та стриманості.

Дотримання безпеки на прогулянці

         У літку, в спекотні дні, краще організовувати ігри в затіненій зоні, де сонячні промені розсіяні. Діти обов’язково мають бути в головних уборах. Сонячні ванни проводять суворо дозовано під наглядом медичних працівників з урахуванням індивідуальної чутливості дітей до сонця, особливостей стану їхнього здоров’я.

Форми організації роботи з фізичного виховання влітку:

– ранкова гімнастика;

         – фізкультурне заняття;

– рухливі, спортивні ігри та вправи;

– фізкультурні свята та розваги;

         – самостійна рухова діяльність дітей.

error: Content is protected !!